
Mercedes-Benz ajalugu
Saksa luksusautode tootja on olnud juba enam kui sajandil, võttes elegantselt üle autode ajaloo nii siledad kui ka kõverad kõverad. Mercedes-Benz brändi “isad” vastutavad kaasaegse sisepõlemismootori tekke eest.
Palju aastaid tagasi, kui mahagonikarbid ja kõrgekvaliteedilised mütsid olid tipptasemel moodused ja sotsiaalse tähtsusega sõnad, olid Karl Benzi ja Gottlieb Daimleri nimed kaks meest hõivatud ja vabastanud maailma hobuvabast transpordist. Kaasaegse mootori 1886. aasta arhetüüp, nende seade ei olnud meeskonnatöö, vaid sõltumatu ja sünkroonse teadus- ja arendustegevuse tulemus. Kuigi mõlemad elasid Lõuna-Saksamaal, ei rahuldanud nad kunagi ajaloolisi raamatupidamisaruandeid.
Hoolimata sellest, et kahe inseneri osalus neljataktiliste bensiinimootorite arendamises oli võrdne, oli Gottlieb Daimler, kes kogus rohkem tähelepanu, mis lõpuks tooks kaasa maailma levinud kuulsuse. Pärast Daimleri edukaid tulemusi võidusõidul kujunes Emlj Jellineki nime saanud rikkalik Austria ärimees huvi Unterturkheimi ehitatud autode vastu. Daimleril ja tema peainseneril Wilhelm Maybachil oli hea meel Jellinekile selles ulatuses, et ta lähenes neile kahele äriettepanekule: suurt arvu autosid tellitakse, et vahetada nimevahetust Daimlerilt Mercedes-Jellineki tütre nimele ja õigus muuta autode disainilahendusi ja õigus müüa sõidukeid mõnes Euroopa riigis, sealhulgas Austrias, Prantsusmaal ja Belgias.
Veel enne Esimese maailmasõja puhkemist oli Gotllieb Daimler saanud oma sõidukite maine, mis oli suurem kui Benzil. Kuid viimane püüdleb sammu pidurdamisel, jäädes Daimleri saba lähedale. Aastal 1908 jagasid mõlemad tootjad poodiumil võidu Prantsuse Grand Prix.
Pärast oma tehaste ümberkorraldamist, et rahuldada armee nõudmisi esimese maailmasõja ajal, ühendasid kaks konkurenti mitmete asjaoludega, mille põhjuseks oli ebakindel majanduslik seisund ja enesekindluse võimatus. Nii sai Daimleri Motorengesellshaft koos 1926. aastal Benz & Cie-ga, morfides suuremale Daimler-Benz AG-le.
Alates sellest ajast on Mercedes-Benzi autod olnud maailma üks parimaid autosid, mis on ebatäpse kvaliteedi ja tipptasemel inseneride sümbolid. Tegelikult on brändi taga töötavad mehed vastutavad lugematute paranduste väljatöötamise eest, mis katavad iga tolli auto anatoomia kohta.
Hoolimata sellest, et Teist maailmasõda on väidetavalt sunniviisilise töökoha ja inimõiguste rikkumise tõttu kritiseeritud teravalt, on Mercedes-Benz olnud edukas autotööstuse impeeriumi ehitamisel, mida tugevalt toetavad mõned ettevõtte kaugelt keskmisest kliendid, näiteks riigipead , meediumimogulid ja naeruväärselt rikkad pered.
Mercedes-Benz on saanud teada oma limusiinide kohta, millest enamik on näha enamikes filmistes alates sellest, kui Lumiere vennad olid kuulsad oma väikese leiutise nimega kinematograafia. Mercedes-Benzi meeskond ei ole piisavalt kõrgekvaliteedilist ja maailma kuulsust saanud, kuid sellel on palju uusi uuendusi, paljud neist on suunatud lihtsale neljarattalisele mootorile.
28 aastat pärast seda, kui Otto avas oma neljataktilise bensiinimootori prototüübi, täiustas Wilhelm Maybach oma ideed ja ehitas Daimlerile mootorit, mida saaks kasutada ainult paatides. Daimleri unenäoga tegelevate maa-, vee- ja õhutranspordi mootorite väljatöötamine võttis umbes 8 aastat enne Daimler Phoenixi mudelit, mis oli esimene selline mootoriga varustatud sõiduk maailmas.
Vahepeal oli Karl Benz töötanud nelja silindri horisontaalselt vastupidises kolbmootoris, parandades oma 1897-nda vastupidist konstruktsiooni. 1900 näitas täiustatud vasturünnakute vabastamist ja Benti töö lõpuleviimist samal ajal. Mõned eelised, mida horisontaalne disain oli üle oma rea võrdluse, olid ruumi ja dünaamikaga seotud. Kolbide vastupidine horisontaalne paigutus ja süütamise järjekord tähendas väga vähe vibratsioone, madalamat raskuskeskme ja rohkem ruumi muude seadmete, nagu turbo või superhegatites, paigaldamiseks.
1900. aastate alguses toodi välja teine seeria inseneritehnoloogiat, kus Maybach arendas Daimleri jaoks mõeldud “haamri” mootori disaini, mis sai selle nime tänu kahesuunalise nukkvõlli juhitavate külgmiste sisselaskeavade ja väljalaskeventiilide abil; Daimler esitas ka 1902. aastal Simplexi, võidusõiduauto, mille toide oli neljasilindriline mootor, mis sisaldas õhuliini sisselaskeventiilid ja varraste väljalaskeventiilid. Madala töötemperatuuri tagamiseks on Simplexi konstruktsioon ka uhke kahekordse seinaga silindrid, et mahutada ühtlane jahutusvee vool soojusallikale võimalikult lähedal.
Hübriidsõidukite päritolu ei ole nii hilja kui arvata. Tegelikult on neid võimalik tuvastada juba 1900ndate aastate pärast, kui Mercedes Mixte valik vabastati. Need autod kasutab 45 või 70 hj mootorit elektrilistele generaatoritele. Seejärel kasutati saadud elektrienergia teisendamiseks jõuallikaks spetsiaalset seadet või “rummu”. DMG (Daimler Mottorengesellshaft) ehitatud sõidukid olid üsna tabanud selliseid võistlusi nagu Exelberg.
Mercedes-Benz on ka süüdi mitmete kiirusregistrite lõhkumisel, mille hulgas on 200 km / h tõkke rammimine tõenäoliselt märkimisväärne. Idee sõidukist, mis võib jõuda nii kiiresti juba 1909. aastal, tundub olevat tänapäeval kaugel levinud, kuid Benz-i Lightning on tõestuseks. Selline jõudlus saavutati ainult siis, kui sellel hetkel oli väljapaiskuvus kasvu ja hoolimata selle leebest helistamisest, oli Lightning 21,5-liitrine mootor, mis oli varustatud monsteriga.
Pärast mitut muud täiustamist, nagu 3-ventiiliga kahetaktilisi ja 4-klapimasinaid, käivitati DMG turbolaaduri ajastu suunas. Ettevõtte varajane osalemine lennukite mootorite ehituses maksti 1921. aastal, kui Paul Daimler tegi müra, mis põhineb I maailmasõja aerodünaamilisel kujul.
Mis puutub diiselmootoriga autosse, siis teeb see Benz kõigepealt. OB 2 diiselmootor ilmus 1923. aastal ja 1924. aastal ilmus maailma esimene diiselmootor. Varsti pärast seda, kui Daimler ja Benz jõudsid käeulatusse hiilgavate leiutiste kasumlikuks keeramiseks, tegi mudel 260 D 1936. aastal preemia: see oli maailma esimene diiselmootoriga sõiduauto. Nagu oodata, järgneb 260 D mitmele paranemisele. Kuid Saksa tootja väikeste diiselmootorite otsingumootorid takistavad peagi II maailmasõja puhkemist.
Pärast sõjaväe sõiduautode ja mootorite uurimisega sunnitud ja kõige ebasoovitavat vaheaega võttis Mercedes-Benz taas oma tegevuse, vabastades 1960. aastal 170 V mudelit. Tuginedes 260 D-le, oli see 4-silindriline 1,7 mootor varustatud enne 1949. aasta 170 D vabastamist autoga, mis tõstis klientide huvi kaubamärgi vastu, tagades samas ettevõtte tagasituleku.
50. aastatel tõi Mercedes-Benz välja mõnda oma parima välimusega autot, näiteks 190 ja 300 SL. Esimene oli kompaktne rodster, mis sai pärast uue maailma diislikütuse rekordite kehtestamist 1959. aastal. Viimane pole keegi teine, kuulsat kajakrippuvat mudelit, mis ilmselt teeb tagasitulekut SLC-mudeli kaudu, mis tuleb veel välja tuua. Lisaks uimastamisele tundub, et 300 SL oli esimene tootmisvahend, mis sai kasu varajast kütuse sissepritse tehnoloogiast.
80ndate aastate lõpuks oli maailm juba mures süsinikdioksiidiheidete ja autode üldise reostuse tagajärgede pärast. Mercedes-Benz oli 1985. aastal suletud ahelaga kolmekäigulise katalüüsmuunduri kasutuselevõtmise seas esimene, kes järgis eeskirju. Selle ja mitmete õlifilteride muudatustega, nagu Mercedes-Benz-i sõidukid, hõlmas ka see, et nad pääsesid kõrgemale, läksid edasi muutuda veelgi arenenud.
1990. aastate alguses muutus nende diiselautode valik täies ulatuses nelja ventiilide sisselaske- ja väljalaskesüsteemidele ning kütuse sissepritsesüsteemide kasuks langesid karburaatorid. Mõni aasta hiljem läksid Mercedes – Benz välja kompressorite turuletoomisega superheli.
Pärast mehaanilise superheli tehnoloogia uue ajastu märgistamist läks Mercedes edasi uute piiride ületamiseks uute insenerikontseptsioonide ja maastiku purunemistega. 2005. Aastal avaldatud BlueTeci süsteem töötati välja ainult ühega, pidades silmas ka süsinikdioksiidi heitkoguste vähendamist, mis on saavutatav SCRi (selektiivne katalüütiline vähendamine) abil. Samal aastal toimus veel kaks märkimisväärset sündmust A-200 Turbo mootori A-Klasse ja orgaanilise välimusega Bioonikontseptsiooni vabastamiseks.
Mercedes-Benz oli esimene, mis sobib ABS-i ja ESP-i süsteemidega oma autodes, ja viimasel ajal on see tõesti ületanud joont DiesOtto mootoriga, mis esietendus 2004. aasta Frankurt Moto Show’is. DiesOtto boasts varieeruvad põlemiskambrid, pakkudes samal ajal nii bensiini kui ka diiselvedu eeliseid. Selle CAI (kontrollitud automaatne süüde) abil saab süüteküünlad katkestada käivitamise kõrgematel temperatuuridel, kui kütust, antud juhul bensiini, saab süüa samal viisil nagu diislikütus. Siiani on teadlased, kes on võtnud kasutusele muutuvaid põlemiskampaaniaid, veel avalikustamata, kuigi see on kindlasti avalikustatud mõne aasta pärast, mil DiesOtto hakkab tõenäoliselt asendama tavalisi mootoreid.
Teie Mercedes-Benz VIN number leiate siit.
Pea meeles, et enne ostmist kontrollige sõiduki ajalugu. Teete seda, kirjutades VIN-koodi Mercedes-Benz allpool:
Source: autoevolution.com